استقرار در اماکن کاربری مسکونی

استقرار در اماکن کاربری مسکونی

استقرار در اماکن کاربری مسکونی

تسهیلات استقرار دفاتر شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در اماکن مسکونی کل کشور

به موجب ابلاغ قانون جهش تولید دانش بنیان  از این پس شرکت های خلاق و دانش بنیان می توانند در صورت کسب شرایط لازم، دفاتر خود را در اماکن مسکونی مجاز در سطح شهرهای محل فعالیت در کل کشور مستقر کنند. 

قانون استقرار دفتر شرکت های دانش بنیان و خلاق در واحدهای مسکونی فاقد معارض تا پیش از ابلاغ قانون جهش تولید دانش بنیان با توجه به تفاهم نامه ای که با شهرداری تهران منعقد شده بود فقط در تهران و برای شرکت های دانش بنیان و خلاق مستقر در تهران اجرا می شد. اما با قانون جدید این طرح را می توان برای تمام شرکت های دانش بنیان و خلاق در سراسر کشور اجرا کرد.

بر این اساس، استقرار آن دسته از شرکت‌­های دانش‌بنیان و خلاق که از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می‌شوند، در اماکن مسکونی واقع در پهنه‌های کار و فعالیت (پهنه(S و پهنه مختلط) پهنه (M که دارای شاکی خصوصی و یا آراء کمیسیون‌­های ماده صد نباشند (مشابه دفاتر مهندسی) بلامانع است‌.

ضوابط عمومی:

1- شرکت‌های متقاضی باید توجه داشته باشند که کاربری ساختمان تغییر نخواهد کرد و صرفاً به شرکت اجازه ادامه فعالیت در اماکن مسکونی داده خواهد شد.

2- تنها آن دسته از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق برای استفاده از این تسهیلات به شهرداری معرفی می‌شوند که قبل از درخواست اخطاریه رسمی از شهرداری دریافت کرده باشند.

3- داشتن پایان کار ساختمان برای استفاده از این خدمت الزامی است.

4- پس از تکمیل مدارک و بررسی اولیه تقاضای شرکت توسط معاونت علمی و فناوری، نامه‌ای حاوی اطلاعات مکانی شرکت به شهرداری منطقه مربوطه ارسال خواهد شد و ارزیابی اصلی توسط شهرداری منطقه صورت خواهد گرفت.

بدین منظور شرکت های خلاق که مطابق با ضوابط عمومی خدمت واجد شرایط می باشند، می توانند با تماس با دبیرخانه با شماره 02183532474 درخواست خود را به کارشناس مرتبط ارائه نمایند.
 

مراحل درخواست استقرار در منازل مسکونی