تامین مالی و طرح تجاری

تامین مالی و طرح تجاری

تامین مالی و طرح تجاری

راه‌اندازی و توسعه کسب و کار جدید علاوه بر تامین منابع مالی نیازمند تهیه سند جامعی است که مواردی از جمله مدل کسب و کار، تخصیص درست منابع مالی و غیر مالی، روش‌های مواجهه با تهدیدها و بهره برداری از فرصت‌ها را شامل شود.

 

  • قیمت گذاری سهام و ارزش‌گذاری دانش فنی

از آنجایی که تحقق اقتصاد دانش بنیان و خلاق مستلزم شکل گیری زیست بومی است که در آن کلیه حقوق صاحبان ایده به طور دقیق محاسبه و ثبت گردد، توجه به ارزشگذاری فناوری و کسب و کارهای نوآورانه ، امری مهم و اجتناب ناپذیر می باشد. در همین راستا مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی، با هدف استاندارد نمودن فرآیندهای شناسایی، محاسبه ارزش و ثبت دارایی های کسب و کارهای خلاق و دانش بنیان ، اقدام به تدوین شیوه نامه و ارائه این خدمت نموده است.

  • مشاوره ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت گذاری سهام

 

  • مشاوره اصول مذاکره با سرمایه گذار

ارائه خدمات مشاوره روش های مذاکره با سرمایه گذاران به شرکت های مهرفی شده از سوی کارفرما به مجری ارائه می گردد.
 

  • مشاوره تامین مالی (بانک ها، صندوقها و سرمایه گذاران)

مشاوره تامین مالی و سرمایه پذیری در زمینه های مکانیزم‌های تأمین مالی در کشور، شناسایی و انتخاب مناسب‌ترین مسیرهای تأمین مالی برای شرکت، اصلاح ساختار سازمانی و سایر پیشنیازها جهت آمادگی برای جذب منابع مالی و افزایش شانس موفقیت آن و ... ارائه می گردد.

  • مشاوره تامین مالی از طریق بازار سرمایه (بورس و فرابورس)

تأمین منابع مالی شرکت‌ها بصورت سنتی از طریق بانک‌ها و نهادهای شبه بانکی صورت می‌گیرد اما در سال‌های اخیر، استقبال از روش‌های تامین مالی از طریق بازار سرمایه رشد چشمگیری داشته است. بر همین اساس شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمند آن هستند که ضمن شناخت ابزارهای متنوع موجود در این بازار، آشنایی مناسبی نسبت به مزایای هر یک از آن‌ها داشته باشند. انتشار اوراق، فرایند پذیرش شرکت‌ها، مشارکت با صندوق‌ها و... از جمله مواردی است که با توجه به نیاز شرکت در این مشاوره قابل طرح خواهدبود.

  • مشاوره تهاتر بدهی های دولتی

با ثبت درخواست مشاوره تهاتر بدهی های دولتی با بدهی های مالیاتی و بانکی، شرکت ها می توانند از خدمات مشاوره این حوضه استفاده نمایند.

  • مشاوره حقوقی تبادل فناوری و سرمایه گذاری

مشاوره حقوقی تبادل فناوری در زمینه های قوانین مرتبط با انتقال فناوری، مشاوره پیرامون قراردادهای انتقال فناوری، تدوین، تهیه و ویرایش پیشنویس قراردادهای مرتبط با موضوع انتقال فناوری، مشاوره پیرامون دعاوی حقوقی ایجاد شده پیرامون مباحث انتقال فناوری، موارد مربوط به فرآیند مذاکره شامل برنامه‌ریزی پیش از مذاکره، سازماندهی تیم مذاکره، آماده سازی برای مذاکرات، تکنیک‌های مذاکره و ... ارائه می گردد.

 

فرآیند درخواست شرکتهای متقاضی:

1- ورود به سامانه bizservices.ir

2- ثبت نام و ورود متقاضی و تکمیل حساب

3- درخواست دریافت خدمات حمایتی از منوی بالای صفحه در دو بخش زیر:
- مرکز شرکت های دانش بنیان (ویژه کلیه شرکت های خلاق)
- مرکز تعاملات بین المللی (ویژه شرکتهای خلاق صادراتی، پس از گذراندن ارزیابی آمادگی صادرات)


لطفا در صورت بروز هر گونه مشکل در فرآیند درخواست خدمات با شماره 83532474 - 021 تماس بگیرید.

لطفا در صورت هر گونه اشکال  در ورود به سامانه با شماره 02163103213 ( آقای ساعدی)  در تماس باشید.

راهنمای استفاده از سامانه bizservices

درخواست خدمت